«Сүйікті өлеңдерді оқу»  әдеби залы

Сәу 19, 2024 | 0 comments

2024 жылдың 16 сәуірінде Қостанай әлеуметтік-техникалық колледжінің оқу залында поэзия сүйер қауымның кездесуі өтті. Іс-шараның мақсаты: өлеңге деген қызығушылықты ояту, поэзиялық сөзді тыңдау, оқу, түсіну қабілетін арттыру, эстетикалық талғамын дамыту. Қатысушылар «Аударма ісі», «Құқықтану», «Банк ісі және сақтандыру» мамандықтарының 1 курс студенттері болды.

Жүргізушілер Ольга Евич пен Невидомая анастасия поэзия туралы әңгімелеп, сүйікті авторларының өлеңдерін оқығысы келетіндерге сөз берді. Бірақ алдымен Ф.Тютчевтің, А.Феттің, А.Пушкиннің, С.Есениннің, В.Маяковскийдің және классикаға айналған ақындардың өлеңдерінен «Мәңгілік желі» литмонтажы болды: «Тұңғиық күзде бар», «Мамырдың басындағы найзағайды жақсы көремін», «Аяз және күн тамаша! «Ой, бұлақ, ұшы-қиыры жоқ», «Жаның жалқау болмасын», «Тыңда! Өйткені, жұлдыздар жанса» және т.б.Сосын балалар  өздерінің сүйікті өлеңдерін оқыды. Кейбір өлеңдерді оқу С.Никитин, А.Герман, Б.Окуджава және т.б. орындаған әндермен сүйемелденді. Мысалы, Б.Пастернактың өлеңдеріне «Үйде ешкім болмайды», М.Цветаеваның өлеңдеріне «Мен сені бәрінен де жеңемін..», өлеңдеріне «Махаббат жаңғырығы» әндері. Рождественскийдің және т.б. орындалды. Кездесу жылы, сенімді атмосферада өтіп, барлығына көтеріңкі көңіл-күй сыйлады.