«Романтикалық сезімнің үкімі» ҚӘТК-де өтті

Сәу 25, 2023 | 0 comments

Бүгін, 14 сәуірде сағат 13.00-де кітапхананың оқу залында «оқу колледжі»тұжырымдамасын іске асыру аясында кезекті іс-шара өтті. «М-02», «МДТжO-01», «ЭжТҚҚ-01» топтарының студенттері «бәрі махаббаттан басталады» (романтикалық сезімнің «соты») әдеби-музыкалық композициясын ұсынды .

Іс-шараның мақсаттары: 19-20 ғасырлардағы махаббат хикаялары мен махаббат лирикасының ең жақсы үлгілерін мысалға ала отырып, махаббат сияқты мәңгілік сезімнің биіктігі мен сұлулығын көрсету, оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту , әдебиетке деген қызығушылығын ояту; терең шынайы сезімдерге қабілетті жоғары адамгершілік тұлғаны тәрбиелеу.

Сот отырысында сотталушы азаматтың романтикалық махаббат ісі қаралды. Прокурор романтикалық махаббаттан зардап шеккен әдеби кейіпкерлердің өмірінен мысалдар келтіре отырып, айыптау сөз сөйледі ( Ханшайым Мери (М. Ю. Лермонтовтың «Біздің заманымыздың батыры», А. Куприннің «Гранат білезігі», Л. Толстойдың «Анна Каренина», У. Шекспирдің «Ромео мен Джульетта» және т. б.).

Романтикалық махаббатты қорғауда адвокат А.С. Пушкин, сондай-ақ махаббат аман қалуға және жеңуге көмектескен ұлы адамдардың өмірінен мысалдар келтірген куәгерлер сөз сөйледі.

Свиридовтың музыкасы , А. Малининнің «махаббат пен бөліну» романсы, Ф. Лейдің «махаббат хикаясы» композициясы, «Менің мейірімді және нәзік аңым» фильміндегі Е. Доги вальсі және басқа да музыкалық шығармалар аясында А. Пушкиннің, А. Блоктың, .Тютчевтің, С. Есениннің,  И.Анненскийдің, А. Ахматованың, М.Цветаева.

Судьяның үкімі біржақты болды: «романтикалық махаббатты –ақтау!»Соңында М-02 студенттер тобы «әлемді махаббат басқарсын»әнін орындады.

Іс-шара әдеби-музыкалық композицияның барлық қатысушыларының қызығушылығы мен барлық қатысушылардың белсенді қатысуының арқасында ұйымдастырылды. Балаларға әртістік , эмоционалдылық және поэзияға деген қызығушылығы үшін алғыс айтқым келеді.