Біз Абайды білеміз, оқимыз, бағалаймыз

Қаз 19, 2023 | 0 comments

2023 жылғы 18 қазанда Қостанай әлеуметтік-техникалық колледжінде «Біз Абайды білеміз, оқимыз, бағалаймыз» зияткерлік ойыны өтті . Ойынның мақсаты: оқушылардың ұлы ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы білімдерін жалпылау; олардың ойлау және шығармашылық қызметін жандандыру, сұлулыққа деген сүйіспеншілікті, Абайдың шығармашылық мұрасын құрметтеуге көбірек оқуға, көп білуге деген ұмтылысты тәрбиелеу.                                     Ойынға 3 команда қатысты: «Шаңырақ», «Бірлік», «Абай жолы», олар техникалық, экономикалық бөлімшелер мен дене шынықтыру және спорт бөлімшелерін ұсынды. Тұрақты жүргізушілер Кнауц Лео мен Захарова Ксения қазылар алқасының мүшелерін ұсынды:Тюлендина Аманкүл Ерманқызы (қазылар алқасының төрағасы), Ахмадеева Диля Анваровна, Кужахметова Күлшат Шамшидқызы. 1 кезеңде командалар өздерінің визит карточкаларын ұсынды. Кейінгі кезеңдерде балалар Абайдың өмірі мен шығармашылығы туралы әңгімелеп, өлеңдерін мәнерлеп оқыды . Содан кейін викторина өтті, оның барысында балалар ақынның шығармашылық жолы туралы жақсы білім көрсетті. Музыкалық нөмірлермен студенттер Әнуар Асқаров пен Даниэль өнер көрсетті.  Іс-шара соңында қатысушылар мен жанкүйерлер Абайдың «Көзімнің қарасы» әнін орындап, көптеген жағымды эмоцияларға ие болды. Іс-шараны аға кітапханашы А. К. Бекентаева және қазақ тілі мен әдебиеті оқытушылары  Антаева Т,Р., Әбішева А.И. және Сейденова А. Е.  ұйымдастырды. Қатысқандарыңыз үшін бәрілеріңе рахмет,  және кітапханада тағы кездескенше!