Абай және оның дәуірі. Бұл туралы не білеміз?

Қаз 17, 2024 | 0 comments

2024 жылғы 16 қазанда Қостанай әлеуметтік-техникалық колледжінде қазақтың ұлы ақыны, ойшылы және қазақ жазба әдебиетінің негізін қалаушы Абай Құнанбаевтың шығармашылығына арналған іс-шара өтті. Іс-шараның мақсаты: қатысушыларды қазақ ақыны, философы, композиторы, ағартушысы, ойшылы Абай Құнанбаевтың өмірімен және шығармашылығының барлық қырларымен таныстыру. Іс-шара бағдарламасы. Абай туралы презентациялар көрсетілді, әндер орындалды, өлеңдер оқылды, қазақ даласының ұлы ақынының өмірбаяны мен шығармашылығын білуге викторина өткізілді. Іс-шараға оқытушылар Әбішева Әлия Имашқызы, Сейденова Әсем Еркуанышқызы , Құсымбаева Диана Фазылқызы және 1 курстың 100-ден астам білім алушылары қатысты. Жүргізушілер Зебольд Ольга мен Укасова Альбина, 2 курс студенттері тірі қарым-қатынас пен өзара қызығушылық атмосферасын құра алды. Қатысушылар тарих беттері бойынша қызықты саяхат жасады, ақынның өмірі мен шығармашылығы, қазақ халқының мәдениеті, Абай шығармаларының барлық ұрпақ үшін маңызы туралы білімдерін байытты. Іс-шара барысында балалар «Қара сөздер», Мұхтар Әуезовтің «Абай жолы» романын еске алып, өлеңдер оқыды , әндер орындады. Белсенді қатысушылар Исабеков Диас, Зайнутдинова Елена, Пичугин Александр,Төлеухан Ержан, Сәрсенбаев Арсен, Жакин Мәулет және басқалар болды. Біздің балалар Абайдың өмірі мен шығармашылығы туралы жеткілікті дәрежеде хабардар болғаны қуантады. Барлығына қатысқаныңыз үшін және жаңа кездесулерге дейін рахмет!